Czego nie wiesz o lalkach Barbie?

Jakie lalki barbie (https://www.bee.pl/622-lalki-barbie) znajdziemy na rynku? Produktów tego typu jest multum: od zabawek dla maluchów (w wieku od 0 do 12 miesięcy), lalek dla młodszych dzieci (w wieku od 1 do 3 lat oraz od 3 do 5 lat) oraz bardziej złożone lalki dla dzieci od 5 lat w górę. To właśnie w tej ostatniej kategorii dostępny jest największy wybór, jednak i pozostałe mają wiele do zaoferowania. Czego nie wiesz o lalkach Barbie? Jaka wiedza przyda ci się podczas zakupu zabawki dla malucha?

Najpierw dla dorosłych, potem dla dzieci

Pierwsza lalka Barbie została wyprodukowana w roku… 1959. Początkowo nazywała się Barbara, jednak firma zajmująca się wytwarzaniem i sprzedażą zabawek bardzo szybko Barbarę przemianowała na zdrobnienie Barbie. Mało kto ma pojęcie, że pierwowzór Barbie początkowo przeznaczony był dla dorosłych. Zauważono jednak potencjał na rynku dziecięcym i produkt ten oficjalnie zadebiutował jako zabawka dla dzieci. Pomysłodawczyni lalki nazwała ją na cześć swojej córki, która oczywiście posiadała takie samo imię.

Cena równa trzem dolarom

W latach 60. jedna lalka Barbie kosztowała tylko 3 dolary. Klienci mieli do wyboru wyłącznie jej dwa rodzaje: z jasnymi blond włosami i z czarnymi. Dla porównania obecnie zabawki te dostępne są w zróżnicowanych wariantach rasowych (ponad czterdzieści narodowości). Przy tym sama Barbie rynku nie zawojowała. Do jej jakże popularnej rodziny zaliczają się przecież: Stacy, Krissy, Tutti, Todd, Chelsea czy Skipper (rodzeństwo Barbie), najlepsza przyjaciółka Midge oraz słynny Ken. Dzisiaj zestawy z lalkami Barbie przedstawiają jej życie z różnych stron. Do wyboru mamy: Barbie w podróży, Barbie na wakacjach, Barbie po raz pierwszy pracy i wiele innych.

 

Jak wybrać lalkę Barbie, aby ta była dostosowana do wieku naszego dziecka:

– prosta i nieskomplikowana zabawka (bez dodatkowych funkcji),

– materiały, z jakich została wyprodukowana (dziecko może być na któryś uczulone),

– dobra jakość produktu,

– zabawka przede wszystkim powinna podobać się dziecku.